Klass 1 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Lätt klass (A)
Klass 1 Regional Fälttävlan 100 cm
34 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Thomas Nilsén
Tävlingsledare: Pernilla Bjuhr
Speaker: Carina Lundh
Ground jury
Domare C: Monica Bergström
Teknisk delegat: Thomas Nilsén
Banbyggare: Agneta Moberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Katrin NorlingCobio Taste xx     
 Mantorpsryttarnabloomerale - national zenith46,5067,2900,0003:101,61,648,1
1Joakim JärnQueseron     
 Stora Wäsby FRKQuides - Flyinge Tolstoy46,5054,7200,0003:101,61,648,1
3Katrin NorlingFlowerhills Extravagance     
 MantorpsryttarnaNautilus - Clover Hill45,0065,0200,0003:1644,049,0
4Frida AndersenHerta     
 Hofors RSCortus - Krius xx44,3059,7500,0003:4314,814,859,1
5Moa BerrekSignal     
 Stora Wäsby FRKWarning xx - Bustino xx51,0871,7208,0003:091,21,260,2
6Mathias GustafssonEnrico A     
 Katrineholms RFElectro - Milano57,0472,4404,0003:132,82,863,8
7Erik AnderssonCassidy Light     
 Vetlandaortens RFMidt-West Ibi-Light - Kew Gardens xx59,3066,0000,0003:195,25,264,5
8Maria BredbergCinnamon     
 Stora Wäsby FRKRomano - Key Note xx62,3456,0604,0002:5700,066,3
 
9Lina ÖstlundLagerströmPondus     
 Katrineholms RFPablo - Pontus57,0866,1208,0003:132,82,867,8
10Sara KvickMagic Rock Et     
 Örebrotraktens RFMagini - Rocky66,0461,2304,0003:080,80,870,8
11Stina NermanCharline X     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Brabant50,31879,36618,0003:174,44,472,7
12Therese JärnJust Joss     
 Stora Wäsby FRKMalvernico - Diaghlyphard60,8858,7508,0003:174,44,473,2
13Marie RitzenIrcos Mariana     
 Boxholms RK 72,0453,4604,0003:0600,076,0
14Jennifer LundgrenDonnatello     
 Borås FKDe Niro - Napoleon53,3473,0004,0003:5519,619,676,9
15Thilo MarahrensWanjana     
 Kinda RFWanderbursch II - Eisenhertz I46,5063,2000,02003:3411,231,277,7
16Malin PårsChiaretto     
 Katrineholms RFAngard - Imperator69,8457,8104,0003:226,46,480,2
17Stål AnnakarinMiranda     
 Stora Wäsby FRKFlamingo - Ganesco67,5469,0404,0003:311010,081,5
18Sophia FolkessonMarionette     
 Waxholms FRKEighty Eight keys xx - Romeo66,0872,5608,0003:2688,082,0
19Jan BredbergThe Dark Horse XX     
 LivdragonernaTalinum - Roman Way63,81267,29012,0003:278,48,484,2
20Thilo MarahrensTracy Racer     
 Kinda RFStrong Statement - Sir Tor70,5675,2626,0003:278,48,484,9
21LenaKarin LindeChanell     
 Motala RFFlyinge Artist - Lambert66,0458,2904,0003:4415,215,285,2
22Nina HallenCorleone     
 Roslagens R&KKCortez - Favorit51,0067,2900,02003:5419,239,290,2
23Gustav SamuelssonHighway Tide     
 Åkerbo R&KSSpectacular Tide - Diaghlyphard54,0458,8704,02003:3913,233,291,2
24Tord WestergrenUseppo     
 Boxholms RKLarino - Mytens58,5064,4500,02003:5017,637,696,1
25Åsa MöllerChamberlain     
 GäseneryttarnaTurban Rose SF - Prince Fair xx72,0068,4000,0004:0824,824,896,8
26Emma AnderssonTambourine Man     
 Kinda RFVasco - Young gold69,82485,861224,0003:4214,414,4108,2
27Hanna Dalebäck-HolmSaga af Källstorp     
 Tidaholmsbygden 68,31277,07412,02003:411434,0114,3
28Malin LantzExcellent     
 Borås FKPans Kardinal - Elizar63,8467,6804,04004:062464,0131,8
29Frida NivaSanciero     
 Vingåkers RFCalvados - Matador75,8467,0904,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Debutantklass (A)
Klass 2 Lokal Fälttävlan 90 cm
39 anmälda, 38 startande, 10 placerade
Överdomare: Thomas Nilsén
Tävlingsledare: Pernilla Bjuhr
Ground jury
Domare C: Carina Kind
Teknisk delegat: Thomas Nilsén
Banbyggare: Agneta Moberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 UppfödareHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Frida LantzGuinita     
 Borås FKGuinness - Lambert45,8465,5804,0002:5500,049,8
2Caroline AnspachMy Marion     
 Kinda RF (1)Okänd - Okänd50,3057,3600,0002:591,61,651,9
3Frida AndersenCormack     
 Hofors RSRoderik - Tammer Fors xx52,5058,8900,0002:5400,052,5
4Moa BerrekLaetsgo     
 Stora Wäsby FRKLikoto xx - Ampere46,5471,2404,0003:022,82,853,3
5Amanda GabrielssonHortensia     
 Mantorpsryttarna (1)Zeppelin - Bordeaux54,0066,3900,0002:5300,054,0
5Karin SindahlAriel     
 Dyltabruks RFokänd - Dragon54,0066,4200,0002:5300,054,0
7Therese JärnCaiquiri     
 Stora Wäsby FRKCalvados - River Space48,0463,0704,0003:012,42,454,4
8Jonna PedersenVest Profit     
 Gärds RFGolden Profit xx - Krevad55,5070,3600,0002:5500,055,5
9Sofia PerssonBellmont     
 Kinda RF (1)Goldmine xx - Mintage xx56,3062,5600,0002:4300,056,3
10Elin DrotzDundee     
 Åkerbo R&KS (1)National Zenith xx - Gulliver54,8067,3600,0003:064,44,459,2
 
11Amanda StaamHighlander KLT     
 TidaholmsbygdenLe Mistral - Mowgli52,5065,3400,0003:137,27,259,7
12Evelina MalmbergJoyme     
 TidaholmsbygdenLeuthen I - Racot54,8469,2804,0003:033,23,262,0
13Cecilia SognemyrCandela     
 Kinda RF (1)De la gardie - Kaliber62,3060,4000,0003:0022,064,3
14Jenny AdolfssonMlle Lancienne Y     
 Kinda RFLanciano - Kaliber51,0465,6704,0003:199,69,664,6
15Rebecka AnderssonSaga     
 Hageby RidklubbEighty Eight Keys xx - Airline H55,5465,8404,0003:168,48,467,9
16Susanna BorghCamara     
 Torestorps RFBaryshnikov - Brabant59,3058,2800,0003:251212,071,3
17Erica MohlinSolidus xx     
 Waxholms FRKJalmood xx - Jimmy Reppin xx52,5462,0404,0003:3214,814,871,3
18Lili SkarbyAida C     
 Waxholms FRKAlcatraz - Loran51,8060,8200,02002:581,221,273,0
19Maria FlinkCaruso     
 Mantorpsryttarna (1)Cardento - Legat61,5064,0000,0003:2411,611,673,1
20Josefine DagerusCasino     
 Kinda RFbe my chief - sure blade58,5468,2304,0003:2311,211,273,7
21Antonia JäderbergDom of Silves xx     
 Ockelbo RFInformant - Exceller66,0461,1704,0003:064,44,474,4
22Tilde EngdahlLarka     
 Åkerbo R&KS (1)Eldorado - Mercur65,3464,4304,0003:095,65,674,9
23Ida GillmanZebrina     
 Motala RFTabac - Arram61,5871,2408,0003:095,65,675,1
24Alicia HolmenSpice Girl     
 Skråmsta CRAngard - Bamtung48,0066,2100,02003:178,828,876,8
25Linda BengtssonRomanoff     
 TranemoryttarnaHomosassa xx - Romano66,0461,3404,0003:147,67,677,6
26Josefin PetterssonSambucus     
 Kinda RFShogun - Pontus62,3464,5304,0003:2813,213,279,5
27Tove BirgerssonCoprina     
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Sober66,0070,5100,02002:41020,086,0
28Ida KarlssonCash     
 BrokindsryttarnaChess - Alcatraz56,3062,6700,02003:301434,090,3
29Erika HertzellLittle Eros     
 Skärlunda RKL.M. Limaal - Nior61,5062,7600,02003:199,629,691,1
30Hanna VikströmNova (39)     
 LinköpingsryttarnaKing Marco - Glacial xx70,5064,6500,02003:2612,432,4102,9
31Johanna BorghEfraim     
 Torestorps RFRambo - Electro51,8462,0404,06003:5323,283,2139,0
32Ida RamströmAzina     
 Åkerbo R&KS (1) 57,0062,5100,06003:5323,283,2140,2
32Ida RamströmAzina     
 Folkungabygden 57,0062,5100,06003:5323,283,2140,2
34Sara LindbergBe Spectacular**     
 Mantorpsryttarna (1)Spectacular Tide - Diaghlyphard51,8457,1004,08003:5323,2103,2159,0
35Ida SigvardssonMulberry     
 Stjärnorps RKokänd48,0066,0100,0   Ute. 
36Johan HöögHumle     
 MantorpsryttarnaRacot - Raff54,0466,2004,0   Ute. 
37Josefin StormZirap     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Crested Lark xx71,3063,6500,0   Ute. 
 Ulrica EgerydUp and Go     
 Örebro FKNeapel - Rocky59,3   Ute.     
 
till toppen

Klass 3 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Debutantklass (A) Lag
Fälttävlansallsvenskan omg 2
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotalt
 UppfödareHärstamningStraffp.
2Caroline AnspachMy Marion  
 Kinda RF (1)Okänd - Okänd51,9
 
5Amanda GabrielssonHortensia  
 Mantorpsryttarna (1)Zeppelin - Bordeaux54,0
9Sofia PerssonBellmont  
 Kinda RF (1)Goldmine xx - Mintage xx56,3
10Elin DrotzDundee  
 Åkerbo R&KS (1)National Zenith xx - Gulliver59,2
13Cecilia SognemyrCandela  
 Kinda RF (1)De la gardie - Kaliber64,3
19Maria FlinkCaruso  
 Mantorpsryttarna (1)Cardento - Legat73,1
22Tilde EngdahlLarka  
 Åkerbo R&KS (1)Eldorado - Mercur74,9
32Ida RamströmAzina  
 Åkerbo R&KS (1) 140,2
34Sara LindbergBe Spectacular**  
 Mantorpsryttarna (1)Spectacular Tide - Diaghlyphard159,0
 
till toppen

Klass 3 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Debutantklass (A) Lag
3 startande lag
 
PlatsUppfödareLagnrTotalt
  Lagledare
   RyttareHästStraffp. 
1Kinda RFLag 1172,5
   
 
   Caroline AnspachMy Marion51,9 
   Sofia PerssonBellmont56,3 
   Cecilia SognemyrCandela64,3 
2Åkerbo R&KSLag 1274,3
   
 
   Elin DrotzDundee59,2 
   Tilde EngdahlLarka74,9 
   Ida RamströmAzina140,2 
3MantorpsryttarnaLag 1286,1
   
 
   Amanda GabrielssonHortensia54,0 
   Maria FlinkCaruso73,1 
   Sara LindbergBe Spectacular**159,0 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport